СЕСАК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ

СЕСАК  ІВАН  ВАСИЛЬОВИЧ

Народився 16 лютого 1957 року в  смт. Заболотові Івано-Франківської області. Закінчив історичний факультет Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту імені В.П.Затонського.

Нелегким був шлях Івана Васильовича до педагогічного та наукового зростання. Працював  вчителем у Гуменецькій середній школі на Кам’янеччині, наполегливо займався науковими пошуками, визначився з темою майбутньої кандидатської дисертації.

У 1985 році І.В.Сесака запросили на роботу завідувачем навчально-методичним кабінетом Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту. У 1987 році, після успішного захисту кандидатської дисертації у Львівському університеті ім..І.Я.Франка, його перевели на роботу в партійні органи. 4 роки роботи на посаді лектора та консультанта ідеологічного відділу Хмельницького обкому партії збагатили життєвий досвід, його кредо – «Щоб бути людиною, вчитись треба все життя».

 На початку 90-х років в І.В.Сесака розпочинається нова робота – на посаді старшого викладача кафедри педагогіки нашого навчального закладу. Викладаючи курс «Історія педагогіки», багато працює над його удосконаленням, готує методичні посібники для студентів, проводить наукову, дослідницьку роботу, викладає педагогічні дисципліни, керує педагогічною практикою, виступає на теоретичних семінарах, наукових конференціях, проблемних семінарах і нарадах, публікує результати наукових досліджень, веде проблемну групу, виконує громадські доручення, виступає з лекціями та бесідами перед викладачами, учителями.

        Має у науковому доробку понад 60 наукових праць. Найвагомішими є: монографія «Освіта на Поділлі» у 2-х частинах. Ч.І: «Початкові школи Поділля у другій половині Х1Х ст.. – на початку ХХ ст.» (у співавторстві),   Ч.ІІ: «Середні навчальні заклади Поділля у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.» (опублікована в 1999 р.);  «Методичні рекомендації студентам педінститутів з організації самостійної роботи з курсу «Історія педагогіки», «Виховання, школа і педагогічна думка в Київській Русі (ІХ-ХІІст.); «Методичні поради та рекомендації на допомогу студентам педінститутів з курсу «Історія педагогіки» (у співавторстві); «Методичні рекомендації та матеріали студентам педінститутів в організації самостійної роботи при підготовці до семінарського заняття на тему: «Українська національна школа і педагогіка в епоху Відродження (ХУ1-ХУ111 ст.)» з курсу «Історія педагогіки» (у співавторстві).

На даний момент забезпечує читання таких курсів: історія педагогіки, основи педагогічної майстерності, для студентів-бакалаврів факультету фізичної культури, іноземної філології, факультету української філології  та журналістики денної і заочної форм   навчання.