Склад кафедри

КУЧИНСЬКА

Ірина Олексіївна,

доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри педагогіки та управління навчальним закладом

 

 

 

 

Народилася 31 березня 1964 року в м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області в родині військовослужбовця і викладача фізичної культури. Авторитетними постатями в родині, які вплинули на формування світоглядних орієнтирів Ірини, були прадіди: Валентин Павленко (до революції 1917 р. – дійсний статський радник, прокурор Чернігівської губернії), Микола Григорович-Березовський (до революції 1917 р. – професор Одеського та Ростовського університетів) та дід Костянтин Павленко (один з перших українських військових льотчиків, а також перший український рекордсмен світу з важкої атлетики).

Шкільні роки пройшли в смт Скалі-Подільській та в м. Луцьку, де батько проходив військову службу.

По закінченні школи, 1981 року, вступила до Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки на педагогічний факультет денної форми навчання за спеціальністю “Педагогіка і методика початкового навчання”. 1986 року, після його закінчення отримала кваліфікацію вчителя початкових класів середньої школи.

З 1986 р. працювала вчителем початкових класів у середній школі м. Могильов, Республіка Білорусь, де чоловік – офіцер проходив військову службу.

З 1989 по 1993 рр. працювала в галузі освіти в м. Донецьк. 1995 року закінчила факультет перепідготовки спеціалістів з вищою педагогічною освітою при Кам’янець-Подільському державному педагогічному інституті за спеціальністю “Практична психологія” й отримала кваліфікацію практичного психолога в галузі освіти.

1995 року прийнята на роботу асистентом кафедри психології Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту.

З 1996 по 2000 рр. навчалася в аспірантурі Інституту педагогіки АПН України за спеціальністю 13.00.01 – теорія та історія педагогіки.

2000 року захистила кандидатську дисертацію на тему “Виховання духовних цінностей дітей і молоді у творчій спадщині Івана Огієнка”.

Вагомий вплив на формування наукових інтересів Ірини Олексіївни справили академіки НАПН України доктор психологічних наук, професор І. Д. Бех, доктор педагогічних наук, професор О. В. Сухомлинська, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Н. Й. Волошина.

Після захисту дисертації продовжила працювати на кафедрі психології Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету на посаді старшого викладача з 2003 року – доцент цієї ж кафедри.

У 2004 – 2007 рр. – докторант Інституту педагогіки АПН України.

2012 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.07 – теорія та методика виховання (м. Київ).

2014 року присвоєно вчене звання професора кафедри загальної педагогіки, педагогіки вищої школи та управління навчальним закладом.

Має нагороди: 2008 року нагороджена медаллю “За вагомий внесок у розвиток освіти та науки” та почесними грамотами МОН України (2016 р.), Інституту проблем виховання НАПН України (2014,2015,2017,2018 роки), Кам’янець-Подільської міської ради (2013 р.), Хмельницької обласної адміністрації  (2013 р.), Університету менеджменту освіти НАПН  України (2016 р.).

Ірина Олексіївна керує написанням курсових, дипломних, магістерських та дисертаційних робіт, науково-дослідницькою роботою, асистентською практикою магістрів університету.

Наукова і громадська робота: член редколегії декількох збірників наукових праць, член науково-методичної ради університету.

Викладає дисципліни: педагогіка вищої школи, керівник навчального закладу, управління навчальною і виховною діяльністю, загальна педагогіка, історія педагогіки.

Коло наукових інтересів: педагогіка вищої школи; виховання громадянськості в Україні: минулий досвід та сучасні потреби;  адаптація української системи освіти до європейських вимог.

Автор понад 150  наукових робіт.

 

                                                                                                                                                              ГОРБАТЮК

                                                                                                                                                  Оксана  Василівна

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри педагогіки та управління  

 навчальним закладом

Горбатюк О.В.  народилась  13 жовтня  1972 року, в  селі  Оринін Камянець-Подільського району  Хмельницької  області в сім’ї педагогів.

В 1989 закінчила Кульчієвецьку середню школу.

1989-1994 роки навчалася на історичному  факультеті Кам’янець-Подільського державного  педагогічного  інституту.

Після закінчення інституту працювала вчителем історії у зош с. Жовтневе, Кам’янець-Подільського  району, Хмельницької  області.

          З 2004 р. працює у Кам’янець-Подільському  державному  університеті. Навчалась  в аспірантурі   Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання.

У  2010 році  в Інституті педагогіки АПН України успішно захистила кандидатську дисертацію  «Науково-методична спадщина М.М.Лисенка» (науковий керівник – д.п.н., проф. Н.М.Гупан).

З 2010 року   старший викладач кафедри педагогіки, з 2014 року  доцент кафедри загальної педагогіки, педагогіки вищої школи та управління навчальним закладом.

         Викладає дисципліни: педагогіку, основи педагогічної майстерності, історію педагогіки.

         Брала активну участь у Міжнародних і Всеукраїнськиї конференціях, присвячених проблемам педагогіки.

        Дослідник історії і теорії педагогіки.

          Коло наукових інтересів: підготовка висококваліфікованих спеціалістів у вищих навчальних закладах України; забезпечення умов успішного функціонування системи особистісно орієнтованого навчання студентів; організація самостійної діяльності студентів в умовах кредитно-модульної системи навчання.

           Опубліковано  понад 35  наукових публікацій,  2 навчально-методичних посібники, 1 монографія.

 

ФЕДОРЧУК

Вікторія Вікторівна

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом

                

 

Федорчук Вікторія Вікторівна народилася 10 травня 1974 року в м. Кам’янці-Подільському Хмельницької області.

У 1991 році закінчила Кам’янець-Подільську середню школу №15. 1991-1996 – роки навчання на педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту імені В.П.Затонського за спеціальністю «вчитель початкових класів і музики». З 1994 до 1998 року працювала в Кам’янець-Подільській дитячій хоровій школі (викладачем класу фортепіано та концертмейстером), а також на кафедрі музики Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (пізніше – університету) концертмейстером.

1998 – 2001 роки навчання в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. З 2001року – асистент кафедри педагогіки і методики початкового навчання (пізніше – кафедра педагогіки і методики початкового навчання та дошкільного виховання) нашого університету. У 2002 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. З 2008 року – доцент кафедри педагогіки і методики початкового навчання та дошкільного виховання.

Неодноразово брала участь у Міжнародних і Всеукраїнських конференціях та семінарах, де повідомляла результати своїх досліджень, присвячених проблемі професійної підготовки майбутніх вчителів початкової школи. З 2002 по 2004 р. виконувала обов’язки заступника декана з виховної роботи на педагогічному факультеті. З 2010 по 2013 р. виконувала обов’язки голови методичної ради педагогічного факультету. З 2014 року працює на кафедрі педагогіки дошкільної, початкової, середньої і вищої освіти та управління навчальним закладом (пізніше кафедра педагогіки та управління навчальним закладом).

Нагороджувалася грамотами ректорату, міського та районного відділу освіти. 

Коло наукових інтересів — професійна підготовка майбутніх педагогів початкової школи та вчителів музики, а також використання інноваційних технологій під час викладання педагогічних дисциплін.

Опубліковано більше п’ятдесяти праць, з яких два одноосібних навчально-методичних посібники, 5 навчально-методичних посібників у співавторстві, матеріали в двох колективних монографіях, 2 методичні рекомендації до практик, а також статті у фахових збірниках, затверджених ВАК України, у збірниках, внесених до науковометричних баз даних, збірниках наукових праць університету та інших закладів вищої освіти України.

 

 

ФРАНЧУК

                                                                                                                                                    Тетяна Йосипівна

доцент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом

 

Народилась 11 березня 1952р.  м. Устилуг Волинської області. В 1969 закінчила Устилузьку середню школу і в цьому ж році вступила до Луцького державного педінституту ім. Лесі Українки на факультет іноземної філології. В 1973 році, одразу після завершення навчання у виші, розпочала педагогічну діяльність і впродовж 3 років працювала на посаді вчителя англійської мови у СШ с. Холоневичі Ківерцівського р-ну. З  1976 року  працювала на посаді вчителя англійської мови,  звільненого секретаря комсомольської організації СШ № 17 м. Луцька і далі – організатора позакласної роботи тієї ж школи.           В 1979 році була прийнята на посаду старшого викладача кафедри педагогіки Луцького педінституту ім. Лесі Українки.  В 1984 році вступила до аспірантури Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького, який закінчила в 1987 р. і в цьому ж році захистила кандидатську дисертацію з проблеми дидактики вищої школи. Після закінчення аспірантури працювала науковим співробітником лабораторії вищої школи Інституту педагогіки УРСР і в 1990 р. була прийнята на посаду доцента кафедри педагогіки Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту імені В.П.Затонського.

Наукові інтереси пов’язані з проблемами педагогіки вищої школи, результати досліджень яких відображені у понад 200 друкованих працях, у т.ч. 5 монографіях, 6 навчально-методичних посібниках.

 З 1998 року виконувала функції керівника колективного дослідження з держбюджетним фінансуванням, яке проводилося спільно зі співробітниками лабораторії педагогіки вищої школи УНДІ педагогіки (м. Київ). Нагороджена дипломами першого ступеня за участь у  Всеукраїнських конкурсах наукових робіт (2011, 2013, 2015).

Студенти неодноразово отримували призові місця на олімпіадах та конкурсах наукових робіт.

Нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (2007), медаллю «За відданість справі» (2012).

 

ВОНСОВИЧ

  Валентина Павлівна

                                                                                                      доцент кафедри педагогіки

                                                                                       та управління навчальним закладом

 

 Вонсович Валентина Павлівна народилась 24 лютого 1956 року  с.Покрівка Городоцького району Хмельницької області у сім’ї робітників.

У 1972 році закінчила Сатанівську  середню школу  Городоцького району, Хмельницької області. У 1974 році вступила на філологічний факультет  Кам’янець – Подільського державного педагогічного інституту, який успішно закінчила в  1978 році.

        1978 – 1979 роки – учитель російської мови і літератури Летичівської СШ №1 Летичівського райну, Хмельницької області, 1979 – 1991- Сатанівської СШ Городоцького району, Хмельницької обл.

        З 1991 на викладацькій роботі в Кам’янець – Подільському національному університеті імені  Івана Огієнка. Асистент кафедри педагогіки ( 1991 – 1997), старший викладач (1998 – 2002),  доцент (2003).

         Навчалася в аспірантурі Національного педагогічного  університету    імені М.П. Драгоманова (1993 – 1997).

         У 2011 році  успішно захистила кандидатську дисертацію «Підвищення ефективності та якості внутрішньосеместрового контролю знань студентів” (науковий  керівник доктор педагогічних наук,  академік АПН В.1.Бондар).

        Керує написанням курсових, дипломних робіт магістрів та науково-дослідною роботою і педагогічною практикою студентів та магістрантів факультету іноземної філології

        Викладає дисципліни: «Педагогіка», «Історія педагогіки», «Основи педагогічної майстерності», «Етнопедагогіка».

        Брала активну участь у Міжнародних і Всеукраїнськиї конференціях, присвячених проблемам педагогіки.

        Дослідник історії і теорії педагогіки, етнопедагогіки України.

        Коло наукових інтересів: українська народна педагогіка;

проблеми ефективності, якості внутрішньо семестрового контролю.

        Опубліковано понад 100 публікацій, 15 навчально-методичних  посібників, 10 методичних рекомендацій.

 

ДУТКО

Олена Миколаївна

 

Народилась 22 грудня 1973 року в місті Кам’янці-Подільському, Хмельницької області. З 1981 року по 1991 рік навчалася у Кам’янець-Подільській середній школі № 15, яку закінчила з відзнакою (нагороджена срібною медаллю).

У 1991 році вступила до Кам’янець-Подільського  державного педагогічного інституту ім. В.П. Затонського на педагогічний факультет. У 1995 році закінчила інститут з відзнакою і одержала диплом за спеціальністю педагогіка і методика початкового навчання.

Педагогічна діяльність розпочалася в 1995 році в Кам’янець-Подільській середній школі № 14, де працювала вчителем початкових класів.

У 1999 році була прийнята на роботу в Кам’янець-Подільський навчально-виховний комплекс № 8 на посаду вчителя початкових класів, де працювала до 2006 року. 

З 2006 по 2009 рік навчалася в аспірантурі при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. За означений термін під керівництвом доктора педагогічних наук, завідувача лабораторії історії педагогіки при Інституті педагогіки НАПН України Дічек Наталії Петрівни підготувала дисертацію на історико-педагогічну тематику. У 2010 році успішно її захистила.

З 2009 року Дутко Олена Миколаївна працювала асистентом кафедри педагогіки та методик дошкільної і початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. З 2016  року   — доцент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом.

Неодноразово брала участь у Міжнародних і Всеукраїнських конференціях та семінарах, де повідомляла результати своїх досліджень, присвячених проблемі навчання і виховання молодших школярів, підготовки вчителів у закладах вищої школи, історії вітчизняної освіти.

У науковому доробку понад сорока наукових праць, з них статті у наукових збірниках, навчально-методичні посібники, методичні рекомендації, монографія.

 В 2014 наукова робота у співавторстві з доцентом Федорчук В.В. була представлена на VІ Міжнародному освітньому форумі-презентації «Інноватика в сучасній освіті», в номінації «Педагогічна майстерність як інноваційна технологія підвищення якості освіти» та отримала І місце.

У 2015 у співавторстві (доцент І.Ю. Лебідь, доцент В.В. Федорчук, доцент О.М. Дутко) було підготовлено роботу для участі у VI Міжнародній виставці  «Сучасні заклади освіти – 2015» в номінації «Сучасний навчальний заклад як соціокультурний осередок громадянсько-патріотичного виховання дітей та студентської молоді» (отримали золоту медаль).

Коло наукових інтересів: історія педагогіки, педагогічна думка в Україні у ХІХ столітті; формування професійної компетентності майбутнього вчителя в умовах вищої школи.

Одружена. Виховує двох дітей.

 

ЛЕБІДЬ

Інна Юхимівна

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом

    

 

Коло наукових інтересів – тенденції становлення та  розвитку початкової освіти  як  фундаменту вирішення сьогоденних завдань удосконалення управління початковою освітою, забезпечення її якості в системі неперервної  освіти, педагогічна спадщина видатних вітчизняних та зарубіжних педагогів.

 

 

Народилась 22 квітня 1980 року в смт Дунаївці  Дунаєвецького району Хмельницької області.

У 1997 році закінчила ЗОШ І-ІІІ ст. смт Дунаївці.

1997-2002 – роки навчання на педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету. 2002-2004 навчання в магістратурі (диплом з відзнакою). Педагогічна діяльність розпочалася у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, де впродовж двох років працювала на посаді лаборанта кафедри практичної психології.

З 2004 року – асистент кафедри педагогіки і методик початкового навчання, вступила до аспірантури при НАПН України. І у 2011 році захистила дисертацію «Управління початковою освітою в Україні 1917-1930 рр.» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.

У 2012 р. – обрана доцентом кафедри педагогіки та методики початкового навчання, а  2015 року – отримала звання доцента (ВАК України).

           Неодноразово брала участь у Міжнародних і Всеукраїнських конференціях та форумах, де повідомляла результати своїх досліджень, присвячених проблемі удосконалення управління початковою освітою, забезпечення її якості в системі неперервної  освіти.

      За час роботи неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами, дипломами та подяками, отримала золоту медаль у VI Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015» в номінації «Сучасний навчальний заклад як соціокультурний осередок громадянсько-патріотичного виховання дітей та студентської молоді», визнана переможцем конкурсу (2017 р.) «Викладач року». 

Опубліковано біля сорока наукових праць, з яких два навчально-методичних посібники, монографія, статті у фахових журналах «Освіта і управління», «Школа», збірниках наукових праць університету та інших вищих навчальних закладів України.

 

                         КОВАЛЬЧУК

   Геннадій Петрович

                          кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки

та управління навчальним закладом

 

Народився 3 вересня 1962 року в с. Маків Дунаєвецького району Хмельницької області. У 1979 році закінчив Маківську середню школу відзнакою. З 1979 по 1984 рік навчався на фізико-математичному факультеті в Кам’янець-Подільському державному педагогічному інституті. Після закінчення ін-ту працював вчителем математики і фізики в СШ №1  смт. Деражня та Зяньковецькій  СШ Деражнянського району Хмельницької області. В період 1984-1986 роки військова служба в лавах Радянської армії. З 1995 року прийнятий на роботу старшим лаборантом у відділ технічних засобів навчання у Кам’янець-Подільському державному педагогічному інституті імені В.П. Затонського. Закінчив аспірантуру при Кам’янець-Подільському державному педагогічному університеті (2001). Активну участь приймав у діяльності науково-дослідної лабораторії соціально-педагогічної освіти (2002 р.) та виданні двох збірників наукових праць «Просвітницька діяльність Софії Русової»(2006-2007 р.). У 2008 році в Інституті педагогіки АПН України захистив кандидатську дисертацію на тему «Трудове виховання школярів у загальноосвітніх закладах України в першій третині XX століття» по спеціальності 13.00.01 загальна педагогіка та історія педагогіки. В період 2010-2014 рр. прийнятий на посаду ст. викладача кафедри теорії і методики фізичного виховання. За час роботи на кафедрі розробив навчально-методичні комплекси з дисциплін «Педагогіка фізичного виховання», «Менеджмент і маркетинг в галузі фізичної культури і спорту» та відповідав за наукову діяльність кафедри. У 2013 р. проходив 6 міс. стажування в Тернопільському національному педагогічному університеті. В 2014 р. переведений на кафедру педагогіки дошкільної, початкової, середньої і вищої освіти та управління навчальним закладом.

У науковому доробку понад 100 праць, з них низка статей у збірниках наукових праць за матеріалами міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій. Вийшли друком монографія «Трудове виховання школярів в загальноосвітніх закладах України наприкінці XIX – в першій третині XX столітгя: аналіз крізь призму сучасності» (2010) та навчальні посібники «Педагогіка фізичної культури» (2012; 2015); «Менеджмент в галузі фізичної культури» (2014); «Педагогічна майстерність і професійне самовдосконалення вчителя фізичної культури» (2018).

 

БОДНАР

Дмитро Миколайович

асистент кафедри педагогіки та управління навчальним закладом

 

 

Боднар Дмитро Миколайович, народився 27 червня 1982 року у м.Кам’янці-Подільському.

У 1999 році вступив на філологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту на навчання за спеціальністю Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська і німецька), який закінчив у 2004 році та отримав кваліфікацію вчителя англійської і німецької мов та зарубіжної літератури.

У 2004 році вступив на навчання до Кам’янець-Подільського державного університету на навчання за спеціальністю „Управління навчальним закладом” за освітньо-кваліфікаційним  рівнем “магістр”, який закінчив у 2005 році.

З 01.09.2005 р. по 01.01.2006 р. працював на посаді викладача кафедри англійської мови Кам’янець-Подільського державного університету.

З 01.09.2013 року працював на посаді асистента кафедри загальної педагогіки, педагогіки вищої школи та управління навчальним закладом Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Навчався в аспірантурі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за спеціальністю 13.00.01 Загальна педагогіка, історія педагогіки з 01.11.2013 р по 01.11.2017 р.

За результатами наукової діяльності опубліковано 23 статті (з них шість – у фахових виданнях, одна – у закордонному виданні). Взяв участь у роботі п’ятнадцяти наукових конференцій (м.Кам’янець-Подільський, м.Хмельницький, м.Львів, м.Дніпро, м.Миколаїв, м.Харків).